.: Konferencja LUMEN V4 2020 :.


 

ZAPROSZENIE

Słowackie Towarzystwo Oświetleniowe oraz współorganizatorzy – Towarzystwa Oświetleniowe Węgier, Polski i Czech mają przyjemność zaprosić na VIII Konferencję Oświetleniową krajów Grupy Wyszehradzkiej, LUMEN V4 2020, która odbędzie się w dniach 16-18 września 2020 r. w Sencu. Konferencja odbędzie się w hotelu o tej samej nazwie. Miejsce konferencji znajduje się w południowo-zachodniej części Słowacji, zaledwie kilka kilometrów od stolicy Bratysławy. Senec słynie z pięknych jezior z zapleczem turystycznym, z kempingiem i aquaparkiem. To dobre miejsce na harmonijne połączenie nauki, businesu i wypoczynku.
Celem konferencji jest zaprezentowanie wyników najnowszych badań i osiągnięć z techniki świetlnej, z uwypukleniem problematyki regionalnej krajów grupy V4 Słowacji, Czech, Węgier i Polski. Wiedza i osiągnięcia z zakresu oświetlenia będzie przekazywana przez najlepszych specjalistów z poszczególnych krajów. Dzielić się oni będą swoimi doświadczeniami, wskazując praktyczne rozwiązania nurtujących problemów. Konferencja będzie miejscem do dyskusji, przeglądu nowoczesnego sprzętu oświetleniowego, zawiązania nowych kontaktów zawodowych i umocnienia już istniejącej współpracy. Czołowi producenci i firmy handlowe będą miały okazję zaprezentować swoje produkty, usługi i rozwiązania.
Motto konferencji brzmi „Oświetlenie u progu nowej dekady”. Rzeczywiście, wchodząc w lata dwudzieste, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kluczowe tematy współczesnego oświetlenia, takie jak: rozwój technologii LED, inteligentne sterowanie oświetleniem, światło przeszkadzające i zanieczyszczenie światłem, wpływ oświetlenia na dobrostan człowieka oraz pozawzrokowe oddziaływanie światła, nowoczesne oświetlenie dzienne, problemy wydajności energetycznej, fotometria i kolorymetria, teoria a praktyka współczesnych aplikacji oświetleniowych, edukacja.
Podczas konferencji będzie możliwość odwiedzenia pobliskich atrakcji turystycznych, skorzystania z zabiegów odnowy biologicznej, spędzenia czasu podczas tradycyjnego wieczoru ze słowackim folklorem i narodową kuchnią, w przyjacielskiej atmosferze umożliwiającej prowadzenie nie tylko profesjonalnych rozmów.

 

TERMIN KONFERENCJI

Konferencja rozpocznie się w dniach 16 - 18 września 2020 r.

 

JĘZYK KONFERENCJI

  • dla tekstów artykułów oraz referatów i posterów z prezentacją: słowacki, czeski, węgierski i polski z tłumaczeniem symultanicznym

  • dla posterów i prezentacji PPT – j. angielski

WAŻNE TERMINY

 

Dla uczestników
wczesna rejestracja  do 30 marca 2020
standardowa rejestracja  do 20 czerwca 2020
Dla autorów
Przesłanie streszczeń artykułów

do 30 listopada 2019

przedłużono do 31.01.2020

Przesłanie pełnego tekstu artykułu

do 31 marca 2020

Przesłanie finalnej wersji artykułu

do 31 maja 2020

Przesłanie prezentacji PPT

do 7 września 2020

 

 INFORMACJE DLA AUTORÓW

Uczestnicy są proszeni o przesyłanie streszczeń oryginalnych prac naukowych przy użyciu szablonu dołączonego do tego dokumentu. Autorzy proszeni są o przestrzeganie wytycznych dotyczących przesyłania streszczeń załączonych do tego dokumentu. Minimalna długość streszczenia to 200 słów, maksymalna: jedna strona (zgodnie z szablonem). Streszczenia należy przesłać w języku angielskim korzystając ze strony konferencji.
Do oceny streszczeń zostanie powołany Zespół Recenzentów. Każde streszczenie będzie podwójnie recenzowane. Na podstawie recenzji Komitet Programowy wybierze prace do prezentacji ustnej, prezentowanego plakatu, plakatu panelowego lub odrzucenia w przypadku niskiej jakości lub niezgodności z tematyką konferencji. Autorzy zaakceptowanych streszczeń zostaną poproszeni o przesłanie maksymalnie 6 stron pełnych tekstów zgodnych z zasadami i formatowaniem szablonu IEEE. Artykuły pełnotekstowe zostaną ponownie ocenione przez co najmniej dwóch recenzentów; w przypadkach wątpliwych pracę oceni trzeci recenzent. Autorzy będą mogli wprowadzić poprawki przed przesłaniem ostatecznej wersji swojego artykułu. 

Instrukcja przygotowania streszczenia (pdf)

Formatka (szablon) (doc)

Pierwszy komunikat (pdf)